Hotel

Spoločnosť ERB – Eduard Rada Breweries, s.r.o., začala v januári 2016 s výstavbou Boutique Hotela ERB, ktorej súčasťou je generálna rekonštrukcia tzv. Hellenbachovho domu, objektu zo 16. storočia susediaceho s budovou pivovaru.

Súčasťou hotela s 26 izbami a apartmánmi bude podzemná garáž, wellness centrum s bazénom, brandy salón a tiež kongresová a reštauračná sála pre 140 hostí. Projekt zahŕňa aj úpravu rozsiahlej záhrady nad pivovarom a hotelom, kde sa bude nachádzať ďalšia hotelová reštaurácia s nádherným výhľadom na historické centrum Banskej Štiavnice. Túto novovytvorenú oddychovú a vyhliadkovú zónu zatraktívni banský výťah pre hotelových a reštauračných hostí. Výstavba Boutique Hotela ERB potrvá približne 23 mesiacov. Jej financovanie sa realizuje výlučne z vlastných zdrojov spoločností skupiny ERB Banská Štiavnica.

Majiteľ spoločností Ing. Eduard Rada je zároveň spoluautorom projektu spoločne s bratislavským zoskupením Palisády Atelier pod vedením Ing. arch. Miroslava Frecera. Umelecké dotvorenie interiéru hotela je v réžii akademického sochára Vlada Oravca, ktorého originálne diela zdobia aj priestory pivovaru. Boutique Hotel ERB so svojimi záhradami, reštauráciami a rozhľadňou rozšíri turisticky príťažlivý areál tvorený pivovarom, divadlom a synagógou a prispeje k ďalšiemu zvýšeniu atraktivity nádhernej Banskej Štiavnice.

 

Prebiehajúca výstavba Hotela ERB****

Pozrite si fotografie z prebiehajúcej výstavby Hotela ERB****